Jesteś tutaj:

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" w porozumieniu z TVS -Telewizja Silesia realizuje cykl audycji telewizyjnych dotyczących naszego obszaru, jego atrakcyjności turystycznej oraz występujących tu produktów lokalnych i tradycyjnych. Dotychczas ukazały się trzy audycje dotyczące Gminy Raków oraz Święta Śliwki i Dnia Chleba. Kolejna część dotycząca uroków terenu zimą wyemitowana została 5 lutego 2010 i dotyczyła Gminy Daleszyce. W dniu 18 sierpnia 2010 roku ukazała się koleja audycja dotycząca Gminy Pierzchnica oraz Miasta i Gminy Chmielnik.

Pierwsza audycja dotyczy Gminy Raków, w której znajdują się nowoczesne gospodarstwa agroturystyczne. W programie ''Produkt tradycyjny'' przedstawiono również jak mieszkańcy gminy obchodzą Dzień Świętej Tekli, którego przesłanie brzmi: ''W dzień Św. Tekli ziemniaki będziem piekli''.

Produkt tradycyjny - Gmina Raków

Druga audycja dotyczyła wszystkiego co ma związek ze śliwkami i co mogli Państwo zobaczyć podczas XII Święta Śliwki, które odbyło się Szydłowie. Oprócz tego w programie ''Produkt tradycyjny'' przedstawione zostały gospodarstwa agroturystyczne w gminie Szydłów i ośrodek wypoczynkowy w Golejowie. Na koniec zajrzeliśmy do Staszowa na Dzień Chleba, na którym miała miejsce nie tylko prezentacja produktów, ale także możliwość zapoznania się z całym procesem przygotowania i pieczenia chleba.

Produkt tradycyjny - Święto Śliwki i Dzień Chleba

Wycieczka kuligiem, zbiorniki wodne, w których można łowić ryby pod lodem lub w tradycyjny sposób, a także trasy dla narciarzy, miłośników spacerów czy biegówek - to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekają na nas w Gminie Daleszyce w województwie świętokrzyskim.

Zima z TVS - Gmina Daleszyce

Tym razem podczas zwiedznia naszego obszaru odwiedziliśmy gminę Pierzchnica, gdzie można wspaniale wypocząć na łonie przyrody. W drugiej części programu udaliśmy się do Chmielnika. Miasta, które cały czas harmonijnie się rozwija - nie zapominając przy tym o swojej historii.

Produkt tradycyjny - Gmina Pierzchnica i Miasto i Gmina Chmielnik

W środku województwa świętokrzyskiego położona jest typowo rolnicza Gmina Gnojno. Posiada ono niezwykłe walory przyrodnicze, dzięki czemu rozwija się tutaj agroturystyka. Historia Gminy Gnojno sięga czasów rzymskich. Odwiedzimy także pracownię malarstwa i kościół Matki Boskiej Pocieszenia. Zapraszamy do oglądania!

Produkt tradycyjny - Gmina Gnojno i Gmina Bogoria

Licznik odwiedzin : 9818

Projekt: "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.