Jesteś tutaj:

Folder Wiosek Agroturystycznych

Agroturystyka czerpie przede wszystkim z tego, co daje przyroda: ciszy, spokoju, pięknych krajobrazów, płodów rolnych i produktów wytwarzanych w gospodarstwie, jak również z obyczajowości i tradycji, którym hołdują gospodarze. Gospodarstwa agroturystyczne występują właściwie na całym terenie Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi” (Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Staszów, Szydłów) – nie zawsze są one gotowe do przyjęcia i zapewnienia turyście zorganizowanemu wystarczającej liczby miejsc noclegowych oraz atrakcyjnego programu pobytu. Zatem proponujemy Państwu  ideę Wiosek Agroturystycznych sieci gospodarstw agroturystycznych położonych względem siebie w promieniu kilku kilometrów). Charakteryzują się  one wypracowanym łańcuchem współpracy pomiędzy gestorami i gospodarstwami w poszczególnych wsiach i gminach na terenie Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”. Główną cechą obszaru zintegrowanego jest wspólna oferta programowa oraz komplementarność usług w obrębie poszczególnych gestorów. Punktem wyjścia są walory tworzonych wiosek, czyli gospodarstw skupionych na niewielkim obszarze, które posiadają minimum 50 miejsc noclegowych (tak, aby można było zakwaterować ilość osób mieszczącą się w standardowym autokarze) .

Biuro Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi” spełnia funkcję Koordynatora – Centrum Komunikacji - odpowiada za promocję (poprzez jednolite oznakowanie: na drogach, obiektach), komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, stworzoną ofertę turystyczną, kontakt bezpośredni lub telefoniczny z klientami oraz poszczególnymi gestorami i gospodarzami-recepcjonistami.
Bogaty i urozmaicony program pobytu w pełni zaspokoi gusta każdego, a niespotykane doznania smakowe i duchowe na długo zapadną w Waszej pamięci.

Licznik odwiedzin : 9369

Projekt: "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.