Jesteś tutaj:

Zbiorniki wodne

 Cennym walorem, szczególnie pod względem rekreacyjno-turystycznym są usytuowane na terenie LGD zbiorniki wodne. Otoczone najczęściej bujnymi lasami są doskonałym miejscem do wypoczynku i rajem dla badaczy przyrody oraz miłośników wędkowania. Wszystkie zbiorniki - malowniczo położone wśród drzew, stanowią popularne miejsce wypoczynku sobotnio-niedzielnego, a także urlopowego w sezonie letnim. Na terenie LGD „Białe Ługi” jest duży wybór kąpielisk, z których korzystają zarówno mieszkańcy jaki turyści. Liczne zbiorniki w regionie obfitują w karpie, ale również szczupaki, karasie, liny, płocie oraz okonie.

Jezioro Golejowskie to zespół kilku jeziorek położony w lesie, 4km od drogi Staszów - Osiek. Duża i rozległa plaża łagodnie schodzi do wody. Reszta brzegu jest bardzo stroma i gęsto porośnięta. W znacznej mierze głębokość jeziora przewyższa 4m. Kąpielisko niestrzeżone z wydzielonym brodzikiem i częścią dla słabiej pływających. Znajduje się wypożyczalnia sprzętu, restauracja 200 m od plaży, kilka małych punktów gastronomicznych.

Zalew Chańcza to największy akwen w województwie świętokrzyskim - 470 ha. Jest tu kilkanaście piaszczystych plaż otoczonych lasem. Największa i strzeżona znajduje się około 500 m od tamy (południowa strona zalewu). Chańcza nadaje się do żeglugi i uprawiania windsurfingu. Turyści mogą korzystać z kajaków, motorówek, nart wodnych, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych. Znajdują się tam liczne małe gastronomie, sklepy z artykułami spożywczymi i grille koło plaży, restauracja w ośrodku Cztery Wiatry

Zalew w Borkowie posiada plażę z ratownikiem, czysty piasek, sprzęt pływający, wypożyczalnię sprzętu wodnego. Można się opalać, wybrać na spacer i dobrze zjeść. Z parkingu można wejść na molo, z którego rozlega się wspaniały widok na zbiornik.

Zalew Andrzejówka leży 5 km od Chmielnika przy drodze Kielce - Busko. Jest to niewielkie kąpielisko wykorzystywane głównie przez mieszkańców Chmielnika. Kilkunastometrowa piaszczysta plaża znajduje się po wschodniej stronie. Nad stawem jest niewielki stary betonowy pomost. Obok zbiornika znajduje się boisko do piłki nożnej Odwiedzają go także amatorzy wędkowania. Sezonowo przy zalewie działa pole namiotowe, obiekt małej gastronomii oraz odbywają się imprezy taneczne.

Zbiornik Wojciechów mały spokojny zbiornik o powierzchni 36ha zasilany rzeką Pierzchnianką. Spotkać tu można drobne ryby. Przyjemne miejsce odpoczynku z rodziną, w pobliżu znajduje się sklep, lasek, małe kąpielisko, parking. Dojazd drogą asfaltową.

Licznik odwiedzin : 8218

Projekt: "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.